Затвердили нову Луганську Регіональну цільову програму сприяння розвитку громадянського суспільства

Затвердили нову Луганську Регіональну цільову програму сприяння розвитку громадянського суспільства

«Програма передбачає закріплення попередніх позитивних результатів та нівелювання негативних тенденцій у громадському середовищі через подальший розвиток ресурсних спроможностей та досягнення сталості зростання можливостей ІГС за рахунок надання фінансової підтримки. Наразі активну діяльність провадять 385 громадських організацій, це лише 20 % від загальної кількості зареєстрованих органами юстиції України у Луганській області», — повідомила Альбіна Кушелева, директорка Департаменту масових комунікацій Луганської облдержадміністрації.

Зображення

Серед основних заходів, спрямованих на стимулювання діяльності громадських інститутів: конкурси з підтримки громадських ініціатив за рахунок бюджетів різних рівнів, потужні Форуми: волонтерських ініціатив — «Життя на межі миру», та обласний форум з вивчення досвіду громадянської активності у територіальних громадах у рамках «Тижня громадянського суспільства».

Планується запровадження геоінформаційної системи моніторингу, аналізу та вирішення конфліктів (ГІСМАОВК), а також організація навчання практичному застосуванню методик роботи з конфліктами та у конфліктах, діалоговим процесам «Школа Амбасадорів миру», «Медіація та фасилітація діалогів», «Дебати та дебатна майстерність» для ІГС та їх партнерів з числа органів влади.

Також передбачено підтримку серії заходів «Світ без обмежень» із розбудови інклюзивного безбар’єрного суспільства та видання довідника «Активні громадські організації Луганської області».

Зображення

Окремий напрям Програми — запровадження механізму публічних консультацій через онлайн-платформу Консультативної ради з питань соціальної єдності, діяльність якої ще з 2015 року підтримує Програма ООН із відновлення та розбудови миру та розвиток нещодавно створеної «Електронної громадянської асамблеї Луганщини» (есперимент також запроваджується в рамках партнерства з Програмою ООН).

«Ми бачимо велику перспективу у консультативно-дослідницькій діяльності, яку будемо впроваджувати разом з представниками громадськості шляхом електронних консультацій. Адже цей формат співпраці має такі беззаперечні переваги як оперативність, широке охоплення аудиторії та можливість залучити до обговорення вразливі групи населення», – акцентувала Альбіна Кушелева.

Зображення

Загальний обсяг коштів за Регіональною цільовою програмою сприяння розвитку громадянського суспільства на 2022-2026 роки становить 3 910,0 тис. гривень, з яких з обласного бюджету – 2 млн 210,0 тис. гривень, кошти інших джерел – 1 млн 700,0 тис. гривень.

Координацію та контроль за ходом виконання здійснюватиме Департамент масових комунікацій облдержадміністрації (джерело інформації: сайт Луганської ОДА).

Зображення

Як звісно, 29 січня 2021 року в змішаному форматі засідали члени Консультативною ради з питань соціальної єдності та обласна Координаційну раду з питань розвитку громадянського суспільства, які поділились враженнями та планами щодо заходів, які планується запровадити спільно згідно затвердженої Регіональної програми вже через місяць. 

Зображення

З повним текстом Регіональної цільової програми розвитку громадянського суспільства на 2022-2026 можна ознайомитись тут

13:30
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.